Niečo o mne


Mám 20 rokov skúseností s riadením projektov, zlepšovaním procesov a transformáciou organizácií v rôznych odvetviach, najmä IT a Telekomunikácie, bankovníctvo a poisťovníctvo

Zlepšila som a navrhla nové procesy a nástroje na rôznych oddeleniach: marketing, obstarávanie, nákup a riadenie zásob, IT a technologická podpora, zákaznícke centrá, finančné oddelenia, strategické plánovanie. 

Pracovala som v spoločnostiach ako Dell, Slovak Telekom, Swiss Re, First Data aj v medzinárodnom prostredí v rôznych krajinách USA, Nemecko, UK, Poľsko, Grécko, Austrália. 

Rada riešim komplexné problémy a privádzam štruktúru do chaotických situácií. Pomocou osvedčených nástrojov a metód pomáham  organizácie zoštíhliť a zjednodušiť.

Na základe analýzy dát a auditu súčasnej situácie pripravím prehľad o príčinách neefektívneho stavu a navrhnem riešenie. 

Ako skúsený projektový manažér a agilný kouč pomôžem Vám zmeny implementovať, nasadiť správne riešenie a vybudovať adaptabilné tímy.

Mojim cieľom je pomáhať spoločnostiam a podnikateľom rýchlejšie a efektívnejšie uskutočňovať zmeny a tým prinášať nové riešenia pre ich zákazníkov.

Typické situácie v ktorých viem pomôcť:

 1. Chcete vybudovať flexibilnú a adaptabilnú organizáciu a tímy, ktoré pracujú iteratívnym spôsobom a sú schopné flexibilne dodávať riešenia zákazníkom v komplexnom prostredí, ktoré sa často mení. Cestou môže byť implementácia Scrum, Kanban alebo iných agilných techník. 
Ako agilný kouč pomôžem vybudovať vysokovýkonné malé tímy, naučiť zamestnancov scrum nástroje a prístupy a pomáhať im adaptovať sa no nový spôsob práce. Taktiež vediem workshopy na dizajn novej agilnej organizácie a školím Agile, Scrum základy.


2. Potrebujete znížiť náklady a optimalizovať procesy, zvýšiť produktivitu. Hľadáte možnosti ako najlepšie využiť existujúce zdroje a súčasne zvýšiť výkon vašich tímov. Procesy nie sú nastavené dobre, je veľa plytvania a čakania, nestíhate dodávať načas zákazníkom.
Zmapujem a zdokumentujem procesy spolu s vašim tímom a nájdeme na Kaizen a zlepšovacích workshopoch plytvanie v procese, úzke hrdlá a príležitosti na zlepšenie. Nastavíme plán implementácie a procesných zmien a zmeriame stav pred ako aj po. Na základe analýz dát odmeriame prínos. Ak treba navrhneme nové procesy, ktoré sú rýchlejšie a produkujú s vyššou kvalitou.


3. Zamestnanci nie sú dostatočne zapojení a majú odpor k zmenám, vaša organizácia sa potrebuje zmeniť a hľadáte pomoc ako podporiť transformáciu, ako znížiť odpor k zmenám a zapojiť celý tím, vytvoriť víziu a identifikovať bariéry zmeny. Možno ani priority nie sú jednoznačné.
Na change management workshope s tímom analyzujeme východiskovú situáciu a prekážky zmeny, či sú to kultúrne alebo fyzické, technické. Nastavíme komunikáciu a zapojíme zamestnancov. Spoločne definujeme novú víziu a plán na jej implementáciu. Vytvoríme podporný tím a budeme pravidelne merať pokrok ktorý robíme.Môj prístup

Mám rada
  • Jasné ciele
  • Akciu nad rečami
  • Angažovaných zákazníkov
  • Systém ako protiklad chaosu
 
Nemám rada
  • Neefektívne procesy
  • Krátkozraké rozhodnutia
  • Projekty bez jasných cieľov
  • Slabé a chýbajúce metriky

Ja mimo biznisu

Rada trávim voľný čas v prírode,  v horách v úzkom kruhu rodiny.  Nie som veľký dobrodruh a cestujem najradšej po Európe, som mestský typ turistu a vyhľadávam skôr historické pamiatky. Cesty ma zaviedli aj do zámoria, USA, Austrálie a Číny ale najradšej vysedávam na záhrade na svojej chalupe blízko Bratislavy. Som veľký nadšenec šitia a látok a chvíľu som sa živila aj kurzami šitia. Za 2 roky som naučila šiť stovky žien a detí. Toto hobby ma sprevádza od mladosti a som rada, že som naučila šiť aj svoju dospievajúcu dcéru.